Mapy parafii

Poinformuj

Powiadom swoich znajomych

Świeczka oraz reklama

Wejdź na stronę parafii, kliknij zakładkę ŚWIECZKI.


Wycinki prasowe


wp.pl

Ile bierze twój ksiądz? "Co łaska" - zobacz cennik

Ile bierze twój ksiądz? Internauci wycenili kościelne usługi. Wiemy już, ile w Polsce oznacza: "Co łaska". W internecie od miesiąca działa pierwsza porównywarka cen, z której dowiemy się ile trzeba zapłacić za pogrzeb, chrzciny, ślub, a nawet zamówienie mszy - informuje TOK FM.

Celem pomysłodawcy portalu colaska.pl było stworzenie bazy kościołów, z której parafianie dowiedzą się, ile trzeba zapłacić za kościelne usługi. Liczy na uczciwość internautów.

Ksiądz Jacek Stryczek, szef Stowarzyszenia Wiosna, na co dzień pracujący przy parafii św. Józefa w Krakowie powiedział, że teraz trudniej jest zdobyć informacje na temat cen w kościołach, a portal uzupełnia wiedzę sąsiedzką.
Z rankingu przeglądarki jasno wynika, że np. najtańszy ślub w Polsce można wziąć w miejscowości Łowce, w parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Za ceremonię w kościele, łącznie z ewentualnym ubraniem kościoła, kosztami kościelnego i organisty narzeczeni zapłacą 50 zł. Najdroższa jest parafia pod wezwaniem NMP w miejscowości Czarnocin. Tam za ślub kościelny płaci się aż 2000 zł.

"Jakie są stawki usług w Twojej parafii?
Drogo? sprawdź gdzie jest taniej, dowiedz się ile możesz zapłacić za usługę.
Skomentuj działania księży w Twojej parafii. Dobrze się dzieje?, źle się dzieje?
Napisz co sądzisz o instytucji jaką jest kościół w Polsce" - zachęca się internautów na stronie głównej portalu.

Źródło: wp.plTwój wkład
Twoje zdjęcia na portalu? To możliwe, prześlij nam zdjęcie dowolnego kościoła. Zamieścimy je na stronie parafii z informacją kto zdjęcie nadesłał (opcja).

Wystarczy wysłać zdjęcie na adres pomoc@colaska.pl lub skorzystać z formularza na stronie parafii w zakładce "Informacje". Dziękujemy za pomoc